Черно море изравни серията на Балкан

Тимът на Черно море Еврохолд победи с 85:73 Балкан (Ботевград) във втори четвъртфинален мач за Купата на България и изравни серията за 1-1. Така крайният победител ще бъде ясен след трети мач в Ботевград в четвъртък.

Гостите от Ботевград започнаха изключително силно двубоя и набързо поведоха с 8:0. Постепенно домакините се върнаха в мача и намалиха преднината на Балкан. Отлични прояви за гостите през първата част имаше Иван Лилов, отбелязал 14 от общо 24-те точки през тази четвърт.

Втората част бе изключително оспорвана, като предимство имаше ту единият, ту другият отбор. Домакините с три последователни тройки в началото на частта успяха да поведат в резултата, но заради многото грешки Балкан отново си върна преднината и на полувремето водеше със 7 точки. Играчите на Черно море изиграха страхотна трета част и още в началото успяха да изравнят резултата. Впоследствие съдията отсъди доста спорно неспортсменско нарушение срещу домакините, в резултат на което гостите отново поведоха. Подкрепяни от публиката, "моряците" не се предадоха и отново си върнаха аванса.

Отличната игра на Черно море продължи и през последната част. Домакините бяха перфектни в защита и в стрелбата. Черно море успяваше да поддържа аванса си от 10 точки до края на мача и заслужено спечели двубоя.