Ямбол тресна ЦСКА във втория мач

Ямбол победи ЦСКА с 81:75 във втория мач от четвъртфиналите за купата на България. Така крайният победител от серията ще бъде определен след трети мач в четвъртък.

Станислав Говедаров беше най-резултатен за победителите с 29 точки, Вадим Река отбеляза 27, а Мартин Хорозов завърши със 7 за успеха.

Лавел Пейн наниза 22 точки, Георги Давидов се отличи с 19, а Людмил Хаджисотиров завърши с 12 при поражението на "червените".

ЦСКА поведе в резултата още в началото, като тимът на Росен Барчовски стоеше много по-добре на терена. Логично гостите от София водеха след първите 10 минути за 23:20, а до края на полувремето продължиха със стабилната си игра и увеличиха аванса. Така на почивката ЦСКА водеше с цели 7 точки за 40:33.

В началото на втората половина на двубоя ЦСКА първоначално поддържаше преднината, но в крайна сметка предостави инициативата на противника. Три минути преди края на срещата резултатът беше равен - 67:67. След това обаче бързите и успешни атаки на ямболските състезатели донесе крайния успех за тима на Иван Чолаков, който изравни серията до 1-1 победи.