Надал и Джокович бият наред в Индиън Уелс

Световният номер 2 Рафаел Надал не срещна трудности и в третия кръг на турнира "Пасифик Лайф Оупън" и отнесе с 6:1, 6:3 участващия с "уайлд кард" Доналд Йънг (САЩ). Защитаващият миналогодишната си титла и 2-и поставен в основната схема на надпреварата надигра 18-годишния си съперник от основната линия и записа поредния си успех за едва 1 час и 22 минути.

Без проблеми за следващата фаза се класира и 3-ият в световната ранглиста Новак Джокович, който отстрани германеца Филип Колшрайбер с 6:3, 6:2. Поставеният под номер 5 в схемата Давид Ферер загуби изключително оспорвания двубой срещу южнокорееца Хюн-Тайк Тайк със 6:7, 7:6, 6:7.

"Всички мачове са важни за мен, но на този турнир ситуацията е различна, каза 21-годишният Рафа Надал пред журналистите. - Когато си в позицията на шампион, очакванията и отговорностите са много по-големи. Не играх най-добрия си тенис, но и не беше чак толкова лошо. В началото бях нервен, но постепенно намерих правилния ритъм."

Мускулестият испанец, който победи на миналогодишния финал Джокович, реализира пробиви срещу Йънг в 1-ия, 3-ия и 7-ия геймове и така спечели първата част. Американският тийнейджър не издържа на напрежението и предаде подаването си в 6-ия гейм, след което Надал не му остави никакъв шанс и сложи точката на двубоя. Следващ съперник на трикратния шампион от "Ролан Гарос" ще бъде финалистът от Откритото първенство на Австралия Жо-Вилфред Цонга, който се наложи над сънародника си Пол-Анри Матийо със 7:6, 6:4.