Рокетс се разправи с Лейкърс за 22-ата поредна победа

Отборът на Хюстън Рокетс продължи да пише история, регистрирайки 22-ра поредна победа. Момчетата на Рик Аделман се справиха с най-сериозния си претендент на този етап Лос Анджелис Лейкърс, побеждавайки със 104:92, пред близо 18 500 зрители в "Тойота Сентър". След като спечелиха 31 от последните си 34 срещи "Ракетите" изместиха именно Лейкърс от първата позиция в Западната конференция.

След контузията на Яо Минг Трейси Макгрейди се нагърби с отговорността в Хюстън, но в тази среща, благодарение на отличната игра в защита на Коби Брайънт, дойде ред на другите основни играчи да се отличат. Рафър Алстън направи най-силното постижение в кариерата си, отбелязвайки 31 точки, като бе точен 8 пъти от 11 опита от зоната за три точки. Резервният плеймейкър на домакините Боби Джексън наниза 19 точки и направи 6 асистенции, а Луис Скола завърши с 13 точки и 11 борби.

Макар и да успя да ограничи резултатността на Макгрейди до 11 точки, Коби Брайънт регистрира 24 точки и 7 борби. Ламар Одъм отбеляза 17 точки и овладя 11 борби, а в отсъствието на контузения По Гасол, Рони Тюриаф започна титуляр и завърши с 13 точки, 8 борби и 3 блока.

Срещата стартира с по-силна игра на домакините, които благодарение на 3 тройки на Рафър Алстън успяха да поведат с 6 точки, но до края на първата четвърт играчите на Лейкърс намалиха до 24:23. В началото на втората част лидерите на Хюстън Алстън и Макгрейди останаха на пейката, но с точни стрелби на Лутър Хед и Боби Джексън домакините направиха серия от 15-6, която до полувремето нарастна и им даде преднина от 15 точки, при 59:44.

Гостите от Лос Анджелис излязоха крайно мотивирани за успех след почивката и това даде резултат, като след серия от 12-0 съкратиха изоставането си само до 3 точки. Отново Алстън от зоната за три точки обаче върна победния ход на Хюстън. В последната част от двубоя всеки път, когато гостите намаляваха изоставането си, някой от Хюстън, но не двойно пазеният Макгрейди, връщаше преднината. Рафър Алстън, Боби Джексън и Шейн Батиър реализираха ключови тройки в последните 3 минути на срещата, които в крайна сметка дадоха аванс от 12 точки.