Денвър Нъгетс прегази Сиатъл с внушителното 168:116

Отборът на Денвър Нъгетс постигна невероятна победа над Сиатъл Суперсоникс с внушителните 168:116, в мач от НБА Кармело Антъни бе най-резултатен за домакините записвайки 26 точки, Алън Айвърсън отбеляза 23 и направи 6 асистенции, Кениън Мартин добави 23 точки, а центърът Маркъс Кемби завърши с уникален трипъл-дабъл от 13 точки, 15 борби и 10 асистенции за успеха на "Златните буци". Общо 8 състезатели от състава на Джордж Карл приключиха с двуцифрен резултат срещата. Към гореспоменатите трябва да се прибавят и Джей Ар Смит и Чъки Аткинс, които приключиха двубоя с по 19 точки, Линас Клейза, който наниза 17, както и Якубу Диауара, който вкара 11.

Така настоящият състав на Денвър регистрира нов клубен рекорд по отбелязани точки в редовното време.

Кевин Дюрант пък бе най-резултатен за Сиатъл с 23 точки, Крис Уилкокс добави 17, а Микаел Желабал приключи с 16 при тежкото поражение на Сиатъл.

Също така Нъгетс регистрираха рекордните за сезона 84 точки за едно полувреме, а с реализираните 168 бяха само на 16 точки от рекорда по резултатност на клуба в един мач. Той е регистриран на 13 декември 1983 година когато Нъгетс губят след три продължения от Детройт Пистънс със 184:186. От друга страна това е най-резултатният двубой на Денвър от 11 януари 1984 година когато тимът играе срещу Сан Антонио Спърс.

"Няма как да не съм доволен от мача, който направихме, не само по отношение на играта в нападение", коментира след срещата старши-треньорът на "Буците" Джордж Карл.

Алън Айвърсън отново се превърна в герой за своя тим, като доигра мача със счупен пръст на дясната ръка, след като се контузи 6 минути след началото на срещата. На полувремето Денвър водеше с 84:58, като само през първите две четвърти отборът от Колорадо беше вкарал 33 точки от реализирани тройки. Успехът бе общо 52-и за Денвър от началото на сезона, като отборът прави всичко възможно да си осигури участие в плейофите при тежката конкуренция в Западната конференция.

"Никога не съм играл в такъв мач, в който побеждаваме с толкова голяма разлика и отбелязахме толкова много точки", заяви след срещата центърът на Денвър Маркъс Кемби.

От своя страна Сиатъл претърпя 51-ото си поражение от началото на шампионата. По-рано през него Соникс загуби от Нъгетс, допускайки да му бъдат отбелязани 138 точки.

"Загубихме толкова тежко, че въобще нямаме оправдание за това”, сподели след двубоя старши-треньорът на "Свръхзвуковите" Пи Джей Карлисимо. „За нас това означава много, тъй като ние сме професионалисти и се опитваме да сме конкурентноспособни на останалите. Тази вечер обаче не беше така."