Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Левски с много трудна победа над Рилски спортист

Съставът на Левски постигна много трудна победа над Рилски спортист с 89:85 в първи четвъртфинален мач за Купата на България. Така реваншът във вторник в Самоков ще определи крайния победител в двубоя, след като нито един  от двата отбора не натрупа сериозна преднина след днешния сблъсък.

Най-резултатен за сините беше капитанът Стефан Георгиев, който отбеляза 23 точки и овладя 8 борби, Асен Великов добави 16 точки, а Юлиан Радионов се отличи с 14 за успеха на Левски.

Александър Груев реализира 20 точки, Миркович вкара 18, докато Голубович се отличи с 14 при поражението на Рилецо, което оставя реални шансове на тима на Петко Делев да се класира за финалната четворка.

Първата четвърт бе сравнително равностойна, като Левски водеше минимално през по-голямата част от времето. В крайна сметка резултатът бе 24:24 след първите 10 минути, след кош на Миркович за Рилецо в края. Втората част започна по подобен начин, като сините определено изпитваха затруднения от крайно мобилизирания тим на Петко Делев. Така 5 минути преди края на полувремето момчетата на Любомир Минчев водеха само с 1 точка за 33:32. Левски правеше всичко възможно да се откъсне в резултата и все пак в края обезпечи аванс от 5 точки за 45:40.

След почивката Рилски спортист се върна в мача и 3 минути преди края на третата четвърт авансът на домакините отново бе много крехък за 58:57. В последните 2 минути на частта Рилецо иззе инициативата и в края вече водеше с 3 точки за 67:64 след 30 минути игра.

С тройка на Асен Великов и две точки на Станислав Славейков Левски отново излезе напред в началото на последната част за 70:69. Впоследствие Маринов реализира за гостите от Самоков за 71:70, но Юли Радионов отново даде преднина от 1 точка за домакините за 72:71. В следващите минути играта вървеше кош за кош, но гостите отново успяха да поведат, този път със 7 точки за 79:72 след кош на Александър Груев. След силна игра на Стефан и Златин Георгиеви Левски изравни за 77:77. Голубович отново изведе Рилски спортист напред, но отново Торо изравни за 79:79. Пак капитанът на сините изведе своя тим напред за 85:83, 02:30 минути преди края. Гостите изравниха по-малко от две минути преди финалната сирена, но в крайна сметка тройка на Робърт Престън и един успешно изпълнен наказателен удар от Стефан Георгиев донесоха крайния успех за Левски с 89:85.