Сиксърс с ключова победа над Сан Антонио

Тимът на Фладелфия 76 направи поредна крачка към плейофите в НБА късно снощи, след като победи шампиона Сан Антонио Спърс със 103:96. Андре Милър наниза своите рекордни за сезона 32 точки, Андре Игуодала добави 25, Самюъл Далъмбърт реализира 10 точки и овладя 10 борби, а Луис Уилямс се отличи с 12 точки за успеха.

"Това бе страхотен мач за нас. Обичам когато залата е пълна и феновете ни подкрепят. Беше страхотно", заяви старши-треньорът на Фили Морис Чийкс след края на двубоя.

Фили направи впечатляващ мач, но той бе като украшение на изявите на тима през последните две седмици. Сиксърс победи като гост Детройт и Чикаго, а миналата неделя се наложи и над Миолуки. Филаделфия вече има 33 победи и е с 34 загуби, което за момента осигурява на състава участие в предстоящите плейофи.

Тони Паркър отбеляза 27 точки, Ману Джинобили се отличи с 22, а Тим Дънкан завърши с 16 при поражението на Сан Антонио. В тима на шампионите се завърна Брус Боуен, но това не помогна особено.

Двубоят започна по-добре за домакините, които водеха с 28:23 след първата четвърт, а на полувремето имаха аванс от 8 точки за 53:45. През второто полувреме Фили не само задържа разликата, но и 7 минути преди края на третата четвърт я увеличи на 10 точки за 66:56. В крайна сметка след 36 минути игра резултатът беше 83:73. В последната част Брус Боуен и Ману Джинобили бяха най-активни за "Шпорите", но силна игра на Андре Милър и Самюъл Далъмбърт не позволи на гостите от Тексас да стигнат до обрат.

В сряда Филаделфия е домакин на Денвър Нъгетс. Мачът се очаква с огромен интерес, след като това е първият път, в който бившият идол на Фили – Алън Айвърсън ще гостува с новия си тим в града. Айвърсън напусна Филаделфия по посока Денвър през декември 2006 година.