И Шарлът не можа да спре победната серия на "Ракетите"

С 30 точки на Трейси Макгрейди Хюстън Рокетс надигра Шарлът Бобкетс с 89:80 и записа 21-а поредна победа в редовния сезон на НБА. Така "Ракетите" излязоха на първо място в класирането на Западната конференция, заедно с Лос Анджелис Лейкърс. И двата отбора имат по 45 победи и 20 загуби. С успеха Хюстън изравни второто най-добро постижение в историята на НБА за последователни победи, принадлежащо на Милуоки Бъкс от сезон 1970-71. Единствената по-дълга серия се държи от ЛА Лейкърс, който не познаваше загубата в 33 поредни срещи през 1971-72.

С голям принос за победата на тексасците бяха Рафън Алстън и Шейн Батиър, реализирали съответно 17 и 12 точки. От гостите се отличиха Джейсън Ричардсън с 28 точки и Емека Окафор с 23.

"Ракетите" направиха слабо първо полувреме и логично на почивката изоставаха със 7 точки - 36:43. Те необяснимо залагаха предимно на далечна стрелба, но сполучиха само в 3 от 17-те си опита за 3 точки. В третата част домакините показаха по-точен мерник и обърнаха резултата в своя полза. Оттук до края за Макгрейди и компаия не представляваше проблем да контролират мача и да прибавят още една победа на сметката си.

Впечатляващата серия на Хюстън ще бъде поставена на сериозно изпитание следващата седмица, когато отборът играе последователно с някои от най-силните си съперници ато Бостън Селтикс, Ню Орлиънс Хорнетс, Голдън Стейт Уориърс и Финикс Сънс.