Финикс се наложи над Сан Антонио

Финикс Сънс записа домакинска победа над шампиона Сан Антонио Спърс с 94:87 и ясно показа защо привлече в редиците си ветерана Шакил О’Нийл. Три дни след 36-ия си рожден ден 216-сантиметровият център допринесе не само с 14 точки и 16 борби за успеха на "Слънцата", но и с големия си опит. Центърът стана едва третият баскетболист в историята на НБА с 26 000 точки, 11 500 борби и 2500 "чадъра" след Карим-Абдул Джабар и Хаким Олайджуон.

Стив Неш бе най-резултатен за Финикс с 19 точки и 14 асистенции, Грант Хил отбеляза 18 точки и овладя 6 борби, а Амари Студамайър добави 16 точки, 11 борби и 3 блока. Ману Джинобили се отличи за Спърс с 22 точки и 5 борби, Тони Паркър отбеляза 21 точки и направи 5 асистенции, докато Тим Дънкън завърши със 17 точки и 10 борби.

Срещата бе много оспорвана, равностойна и изпълнена с много обрати в резултата. Крайният изход на двубоя стана ясен в заключителната четвърт, след като играчите на Сан Антонио водеха през по-голямата част от мача. Стив Неш отбеляза от зоната за три точки, намалявайки изоставането на Сънс до 2 точки, при 85:83, 3:40 минути преди финалната сирена. Гостите пропуснаха при следващата атака и Студамайър изравни. Отново той отбеляза в подкошието и веднъж от линията за наказателни удари и Финикс поведе с 88:85. Грант Хил реализира решаваща стрелба 1:16 минути преди края за 90:87. Последваха три пропуска на Джинобили, между които Неш и Раджа Бел реализираха по два пъти от наказателната линия, за крайното 94:87.