Лейкърс победи градския си съперник и отново е на върха на Запад

Лос Анджелис Лейкърс не срещна сериозна съпротива от своя градски съперник Лос Анджелис Клипърс, побеждавайки го със 119:82 в мач от програмата на НБА късно снощи. Така Лейкърс отново оглави класирането в Западната конференция с 44 победи и 18 загуби пред втория Сан Антонио Спърс, който е 43-18. "Коби и компания" водят уверено и в Тихоокеанската дивизия.

Дерек Фишър наниза 17 точки, Коби Брaйънт завърши с 16, а Лейкърс разсипа от тройки своя противник през второто полувреме. Тимът на Фил Джексън регистрира 61% успеваемост от зоната за три точки, което надмина нелошия и без това от началото на сезона резултат на тима от 54%. Тази вечер Фишър беше ¾ от тройка, Брайът – 2/3, Джордан Фармър и Коби Карл – 2/2, а Владимир Радманович и Саша Вуячич – 2/4. Иначе Ламар Одъм добави 15 точки, Рони Тюриаф се отличи с 13, докато По Гасол и Джордан Фармър пък се отличиха с по 10 точки за успеха.

Кори Магети отбеляза 22 точки, овладя 7 борби и направи 3 асистенции, Крис Кеймън наниза 14 точки и овладя 11 борби, а Кътино Мобли приключи двубоя с 13 точки при загубата на Клипърс.

Срещата се разви под диктовката на Лейкърс, които не оставиха особен шанс за изява на своя противник още през първото полувреме. Девет минути преди края на третата част "Езерняците" вече водеха с 62:43 след тройка на Фишър. До края състава на Фил Джексън не пропусна да демонстрира реализаторските си умения и в крайна сметка спечели с категоричното 119:82.