Арсенал изхвърли световния шампион Милан!

Носителят на трофея в Шампионската лига Милан е аут от надпреварата. "Росонерите" бяха изхвърлени от турнира от Арсенал, след като двубоят-реванш от осминафиналите на "Сан Сиро" завърши с победа на "артилеристите" - 2:0. Първият мач в Лондон приключи при нулево равенство и с успеха си днес тимът на Арсен Венгер сътвори най-сериозната изненада в турнира до този момент. В същото време сезонът на Милан е на път да се превърне от приказка (б.ред. след спечелената титла в световното клубно първенство) в кошмар, тъй като тимът на Карло Анчелоти изостава в италианската Серия А и може да не се класира за Шампионската лига през следващия сезон.

Попаденията за Арсенал паднаха в края на двубоя. Първо Фабрегас се разписа в 84-ата минута, а в даденото от съдията продължение Емануел Адебайор довърши състава на домакините.

В началото играчите на Милан се опитаха на упражнят териториален натиск. Индзаги и Пато действаха в предни позиции за италианците, докато Арсенал разчиташе най-вече на контраатаки с единствения си нападател Емануел Адебайор. Първият удар към Калач бе отправен от Александър Хлеб, но той мина над вратата. Битката за всяка педя терен бе здрава и много положения пред двамата вратари нямаше. За Милан Пато отправи опасен удар в 8-ата минута, а малко по-късно Фабрегас се намеси след едно центриране от корнер.  В 28-ата минута Адебайор стреля добре, но Калач внимаваше и изби. В следващите минути играчите на Арсен Венгер овладяха средата на терена, а при една тяхна атака след шут на Фабрегас от границата на наказателното поле се топката удари в напречната греда и излезе в аут.

В началото на второто полувреме след едно центриране от корнер Сендерос се оказа в опасна близост, но стреля в тялото на вратаря на Милан. Четири минути по-късно Ебуе шутира неточно от добра позиция. 21 минути преди края Анчелоти изкара Индзаги и пусна Джилардино, докато Арсен Венгер усети, че тимът може да се възползва от неконцентрираната игра в дефанзивен план на "росонерите" и замени Ебуе с Уолкът. Логичното се случи в 84-ата минута, когато Сеск Фабрегас със страхотен удар по земята в десния долен ъгъл на Калач вкара скъпоценния първи гол за англичаните. Попадението пречупи домакините и в даденото от съдията продължение Адебайор направи 2:0. Резервата Уолкът проби отдясно и намери голмайстора на гостите, който от непосредствена близост оформи крайния резултат.

Така Милан ще остане без трофей през 2008 година, след като отпаднаха и от турнира за Купата на Италия.

"Росонерите" трябва да се борят за място в Шампионската лига, след като изостават на 4 точки от Фиорентина. В същото време Арсенал затвърди отличните впечатления през този сезон и даде сериозна заявка за участие във финала.

МИЛАН - АРСЕНАЛ 0:2 (0:0)
Арсенал продължава напред с общ резултат 2:0

0:1 Фабрегас (84)
0:2 Адебайор (90)