Олимпиакос се наложи над Жалгирис след продължение

Отборите на Олимпиакос (Пирея) и Жалгирис (Каунас) не успяха да се победят след редовните 40 минути на срещата от група "F" на Топ 16 на Евролигата, но след петминутното допълнително време гръцкият тим се наложи с 86:84. Това бе първи успех за домакините, след изиграните до тук 3 срещи от Топ 16, докато за Жалгирис това бе второ поражение.

Лин Гриър бе най-резултатен в срещата с 22 точки и 3 асистенции, Марк Джексън регистрира 21 точки и 11 борби, а Куинтъл Уудс добави 18 точки и 6 борби за победата на Олимпиакос. Дейджуън Колинс се отличи за гостите с 19 точки и 3 асистенции, Маркъс Браун отбеляза 16 точки и овладя 5 борби, докато Марко Попович и Мамаду Н’Дайе завършиха с по 14 точки.

От началото до края си двубоят протече изключително равностойно, като нито един от двата отбора не успя да поведе с голяма преднина. Жалгирис излезе напред с 22:20 след първите 10 минути, но до почивката домакините обърнаха до 39:38 в своя полза. След размяна на по 1 точка в третата и четвъртата части финалната сирена дойде при 72:72, а в добавенто време играчите на Олимпиакос отбеляза 2 точки повече и взеха победата с 86:84.