Пещера удари Академик в Галата

Пещера (Галата) победи с 2:0 гостуващия му Академик (Свищов) в мач от 21-ия кръг на Северозападната Трета лига. Заслужен успех на домакините с оглед събитията на терена. Те повече владееха топката, атакуваха успешно, но само до границата на наказателното поле. Първата голова възможност дойде в 20-ата минута, когато рефера отсъди дузпа за игра с ръка на противник, но Славей Желев не успя да я вкара. В 70-ата минта пък след суматоха топката на два пъти се удари в гредата на свищовската врата. Усилията на домакините бяха възнаградени едва в последните 8 минути на срещата. Първо влезлият като резерва Росен Емилов подаде от фаул на Юлиян Младенов и капитана шутира неспасяемо от границата на наказателното поле. В 88-ата минута пък Желев се реабилитира за пропусната дузпа, засичайки с крак центрираната отдясно топка – 2:0.