Севиля триумфира в юбилейното дерби №100 с Бетис (видео)

Севиля победи Бетис с 1:0 в градското дерби от 27-ия кръг на Ла Лига. Възпитаниците на Юлен Лопетеги излъгаха големия си съперник с попадение на Юсеф Ен-Несири в 27-ата минута. Това бе юбилеен сблъсък номер 100 между двата тима в първенството, като Севиля вече има 47 победи, срещу 30 загуби и 23 равенства. Бетис пък продължава да няма победа в градското дерби от 2018 година насам.

Домакините имаха първата възможност в мача. В 5-ата минута Сусо стреля от фаул, но покрай вратата.

Три минути по-късно и Бетис стигна до добро положение. Борха Иглесиас отправи далечен шут, който затрудни вратаря, но той все пак успя да укроти топката.

Постепенно Севиля вдигна оборотите и първо в 17-ата минута Юсеф Ен-Несири изскочи на добра позиция, но ударът му се оплете в мрежата от външната страна. Десет минути по-късно мароканецът се реваншира по отличен начин. Той получи дълъг пас, овладя топката, напредна, финтира вратаря и от малък ъгъл успя да вкара за 1:0.

В началото на второто полувреме Бетис стоеше по-добре и в 55-ата минута Борха Иглесиас опита акробатично с пета да вкара топката във вратата отблизо, но стражът на съперника внимаваше и спаси.

Последваха две добри възможности за домакините. Първо в 58-ата минута Лукас Окампос бе намерен в пеналта, но ударът му бе спасен. След това пък Иван Ракитич стреля от дистанция по земя покрай вратата в 68-ата минута.

Бетис можеше да възстанови равенството в 72-ата минута, когато Хуанми отбеляза, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 88-ата минута можеше да се стигне до изключително комичен гол за гостите. Карим Рекик действа лошо в опит да изчисти топката и я прати в тялото на Иглесиас, след това тя застрашително се насочи към вратата, но в последния момент Диего Карлос изчисти пред голлинията.

В крайна сметка Севиля прибави нови три точки в актива си и вече има 51 и си върна 4-ото място. За Бетис това бе край на серията от 4 поредни победи. Отборът остава 6-и с 42 точки.