Пирло: Роналдо също беше бесен от отпадането, но реагира на терена

Наставникът на Ювентус Андреа Пирло остана доволен от днешната победа с 3:1 над Каляри и от представянето на суперзвездата на отбора Кристиано Роналдо, който се отчете с хеттрик.

Кристиано изригна с хеттрик за едно полувреме, Ювентус сграбчи здраво третото място (видео)
“Това беше правилният подход, от който се нуждаехме след отпадането ни от Шампионската лига преди няколко дни. Данило е интелигентен футболист, който може да окаже влияние на всяка една позиция. Сега го пробваме в средата на терена, защото знаем, че там той може да има въздействие. Деян Кулушевски може да играе повече в халфовата линия в бъдеще. Трябваше да го използваме като втори нападател, за да компенсираме за някои отсъстващи. Когато сме с двама типични нападатели в атака, играта ни сработва по-добре.
Дали Кристиано трябваше да получи червен картон? Смятам, че това беше класическа игрова ситуация. И двамата гледаха към топката и не осъзнаваха колко близо са един до друг. Той беше бесен като всеки друг след отпадането, но той отговори на терена с трите си гола и това е важното. Трябва да се фокусираме върху нашите собствени резултати и да спечелим възможно най-много точки с колкото се може повече победи, а накрая ще видим къде се намираме”, заяви Пирло след мача.