Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Виляреал вкара в първата и последната минута, а Ейбар пропусна дузпа и продължава да страда

Виляреал надделя с 3:1 в гостуването си на предпоследния в класирането Ейбар в мач от 27-ия кръг на Ла Лига. Гостите успяха да стартират отлично и да отбележат още в първата минута, когато Джерард Морено подаде дълбоко в наказателното поле, а там Мой Гомес матира стража на домакините с първото отиграване в мача. Попадението бе подложено на преглед с ВАР, но въпреки това бе потвърдено.

Малко след като бе изминал половин час игра отлична контраатака свари защитата на Ейбар напълно неподготвена и Карлос Бака получи възможност да овладее спокойно и не остави шанс на Марко Дмитрович за 2:0.

Пет минути преди края на първото полувреме домакините получиха перфектна възможност да се върнат в срещата, след като бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Первис Еступинан. Положението отново бе прегледано с ВАР и дузпата бе потвърдена. Естебан Бургос застана зад топката, но само за да види как Серхио Асенхо спасява неговият удар.

Домакините все пак успяха да намалят за 2:1 десет минути след началото на втората част, когато Серхио Енрич стреля много точно в левия ъгъл и този път преодоля Асенхо. Десетина минути по-късно Виляреал бе близо да възстанови преднината си от две попадения, но ударът на Бака бе спасен от Дмитрович.

Играчите на гостите останаха с човек по-малко в 80-минута, когато Етие Капу получи червен картон. Въпреки това гостите се добраха до трето попадение в 92-ата и по този начин сложиха точка на спора след гол на Алфонсо Педраса. В следващият кръг Ейбар гостува на Атлетик Билбао, а Виляреал ще посрещне Кадис.