Лил и Монако се занулиха в услуга на ПСЖ

Монако завърши наравно 0:0 у дома с лидера в класирането Лил в дербито от 29-ия кръг във френския шампионат. В 21-ата минута попадение на Уисам бен Йедер беше отменено заради засада и консултация с видео асистент рефера.

След точно половин час игра вратарят на домакините Бенжамен Лекомт се намеси решително след удар на Тимъти Уеа. Във втората минута на допълнителното време на срещата Стеван Йоветич шутира опасно, но стражът на гостуващия отбор Майк Майнан направи блестящо спасяване.

След това равенство Лил остава на първо място в класирането с актив от 60 точки, докато Монако заема четвъртата позиция в Лига 1 с 56 точки. По-късно тази вечер шампионът Пари Сен Жермен е домакин на Нант. Столичани са с 60 точки на трето място.

По-рано през деня Ним и Монпелие завършиха наравно 1:1 в ранния сблъсък, а след това равенства направиха също Лориен - Ница (1:1), Ланс - Метц (2:2), Бордо надделя над Дижон с 3:1 като гост, а Рен победи Страсбург с минималното 1:0.