Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Автогол върна Ман Юнайтед на второто място в труден сблъсък с Уест Хам (видео)

Манчестър Юнайтед победи уест Хам с минималното 1:0 в мач от 28-ия кръг на Премиър лийг. Единственият гол за “червените дяволи”, който в крайна сметка им донесе победата, бе автогол на бранителят на гостите Крейг Доусън, който се разписа в собствената си врата след корнер в 53-ата минута.

Играчите на Оле Гунар Солскяер стартираха по-енергично и владееха повече топката, докато “чуковете” се стремяха основно да са добре подсигурени в защита и едва след това да мислят за нападението основно чрез контраатаки. “Червените дяволи” все пак успяха да влязат на няколко пъти опасно в наказателното поле на своя противник основно чрез Люк Шоу отляво в първите десетина минути.
В 37-ата минута домакините пропуснаха отлична възможност - Бруно Фернандеш напредна с топката в крака, подаде към бързо нахливащия вдясно от него Мейсън Грийнууд, но отличният му удар бе спасен със сетни усилия от Лукаш Фабиански, който дори отклони топката в дясната си греда. Две минути по-късно ново балонно подаване на португалеца намери в добра позиция Маркъс Рашфорд в наказателното поле, но удаът му бе слаб и отново попадна в ръцете на вратаря.
В началото на второто полувреме само за 5-6 минути домакините създадоха две добри положения при слизания на Мейсън Грийнууд и Люк Шоу по двата фланга. Играчите на Солскяер достигнаха до своето попадение в 53-ата минута, когато разбъркване след корнер доведе до автогол на Крейг Доусън, който бе притиснат от Хари Магуайър и не се ориентира правилно.
В 60-ата минута отново Бруно Фернандеш получи свободно пространство и отправи опасен удар, но Фабиански за пореден път се справи и спаси с дясната ръка.
В крайна сметка се оказа, че съдията е вдигнал флага за засада. В следващите минути домакините вдигнаха оборотите и започнаха  да поглеждат към вратата на Дийн Хендерсън, но това пък оставяше повече свободни пространства за контраатаките на “червените дяволи”.
В 64-ата минута отлично центриране от Аарън Кресуел намери отлично Джаред Боуен в наказателното поле, но той стреля покрай вратата.
В ответната атака Рашфорд получи свободен на лявото крило, пусна към Фернандеш, но Фабиански бързо скъси ъгъла и спаси. В 77-ата минута при отлична контраатака Мейсън Грийнууд напредна много добре отляво, навлезе в наказателното поле, но изстрелът му срещна десния стълб на вратата на Фабиански.
По този начин Манчестър Юнайтед отново се върна на второто място и измести Лестър от него, а разликата между двата тима е само една точка. Уест Хам пък е пети, но само на три точки и мач по-малко от четвъртия Челси.