Айнтрахт се пребори за точка в гостуването си на Лайпциг, големият печеливш е Байерн

РБ (Лайпциг) и Айнтрахт (Франкфурт) не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в среща от 25-ия кръг на Бундеслигата. По този начин домакините от Лайпциг изостанаха на 4 точки от Байерн (Мюнхен) в класирането, докато играчите на Ади Хютер са четвърти с 44 точки - 2 повече от Байер (Леверкузен) който по-рано днес загуби изненадващо от Арминия.

Играчите на Юлиан Нагелсман започнаха много активно срещата и само в рамките на първите пет минути на няколко пъти навлязоха опасно в наказателното поле. В шестата минута Джъстин Клуйверт бе изведен сам срещу Кевин Трап след прецизен пас на капитана Марсел Забитцер, но стражът изби с крак.

В 14-ата играчите домакините отбелязаха гол благодарение на бранителя Вили Орбан, но той бе отменен поради засада при изпълнението на фаула, който изведе преди това играч на домакините в наказателното поле.

В 22-ата Щефан Изанкер изведе Филип Костич сам срещу вратаря, но той бе догонен от именно от Орбан, който успя да го блокира преди да отправи удар.

Играчите на РБ (Лайпциг) успяха да открият резултата със самото начало на второто полувреме, когато Джъстин Клуйверт напредна отляво, стреля, Кевин Трап отрази, но дотичалият Емил Форшберг прати топката във вратата.

Гостите успяха да възстановят равенството в 61-ата минута, когато Андре Силва бе изведен отлично отляво, навлезе в наказателното поле и прати успореден пас, който попадна в Дайчи Камада около точката за дузпа и той реализира за 1:1. Играчите на Лайпциг отговориха с опасна атака пет минути по-късно, когато отново Клуйверт отново напредна отлично отляво, но пасът му към Полусен бе пресечен от бранител на Айнтрахт.

В следващите минути играчите на Нагелсман се активизираха в преследване на нов гол, но така и не достигаха до сериозни опасности пред вратата на Трап. След 80-ата минута и с появяването на Лука Йович Айнтрахт започна да изглежда много по-остър. В 81-ата Костич изведе именно Лука Йович в добра позиция, но ударът му мина покрай вратата на Петер Гулачи.

В следващият кръг РБ (Лайпциг) гостува на борещия се да не изпадне Арминия (Билефелд), докато Айнтрахт посреща Унион (Берлин).