Лукаку и Лаутаро удължиха победния ход на Интер (видео)

Отборът на Интер записа осма поредна победа в Серия "А", след като спечели с 2:1 като гост на Торино в двубой от 27-ия кръг на италианския елит. Головете за “нерадзурите” бяха отбелязани от двете им звезди в атака - Ромелу Лукаку (62’ - дузпа) и Лаутаро Мартинес (85’). Между техните попадения се разписа и Антонио Санабрия, но за домакините.

В своя мач номер 500 като треньор наказаният да гледа от трибуните Антонио Конте направи само една промяна в състава си след победата с 1:0 над Аталанта, като Роберто Галярдини замени контузения Артуро Видал. Лукаку и Лаутаро очаквано водеха атаката на тима. Антонио Санабрия и Симоне Верди пък оформиха нападателния тандем на торинци.

Гостите започнаха мача настървено и още в четвъртата минута Лаутаро стреля с глава, като топката мина покрай вратата. Малко след това аржентинецът опита удар, който беше блокиран от Лянко. В 16-ата Стефан де Фрай игра с глава след корнер, но изстрелът му беше неточен. В 29-ата след центриране от фал Лянко стреля с глава, но ударът му срещна близката греда, а Лукаку изчисти топката пред голлинията. В 33-ата Верди пробва шут от малък ъгъл, който попадна право в ръцете на Самир Ханданович.
В 51-ата Галярдини стреля с глава, но беше далеч от целта. В 62-ата минута Армандо Ицо фаулира Лаутаро в наказателното си поле, а съдията посочи бялата точка. Оттам Лукаку беше безпогрешен и така даде аванс на "нерадзурите". В 65-ата Ашраф Хакими отправи опасен шут, но Салваторе Сиригу успя да го избие. В 70-ата "биковете" изпълниха корнер, при който настана голямо разбъркване. Ханданович отрази удар на резервата Симоне Дзадза, но веднага след това Санабрия прати топката във вратата му за 1:1. Гостите поискаха голът да бъде отменен заради фал в атака, но ВАР потвърди неговата редовност. В 77-ата те организираха добра атака, която беше опропастена от слабия удар на резервата Кристиан Ериксен. В 85-ата влезлият малко по-рано Алексис Санчес центрира, а Лаутаро засече с глава, с което отбеляза победния гол за своя тим.
Така лидерът в класирането Интер събра 65 точки и поведе с девет спрямо втория Милан, на който му предстои сблъсък с Наполи. Торино пък остана в зоната на изпадащите и по-точно на 18-ата позиция с едва 20 спечелени пункта.

ТОРИНО - ИНТЕР 1:2

0:1 Лукаку (62' - дузпа)
1:1 Санабрия (70')
1:2 Лаутаро (85')

Торино: Сиригу, Ицо, Лянко, Бремер, Войвода, Базели, Мандрагора, Лукич, Муру, Верди, Санабрия

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Хакими, Барела, Брозович, Галярдини, Перишич, Лукаку, Лаутаро