Пирин Лейдис и Севлиево Лейдис си разделиха по едно полувреме, но не се победиха

Отборите на Пирин Лейдис и Севлиево Лейдис не излъчиха победител и завършиха наравно 0:0 в мач от женската Swiss Capital League. Двубоят беше излъчен НА ЖИВО в сайта Sportal.bg и по Sportal TV

64 Пирин Лейдис - Севлиево Лейдис
Постепенно момичетата на Пирин натиснаха своя съперник в неговата половина и застрашиха вратата с няколко удара от далечна дистанция. В 31-ата минута Полина Ръсина беше съборена в наказателното поле и Пирин Лейдис получи дузпа. Нападателката на домакините получи травма при съприкосновението с Пламена Рачева и беше изведена от терена на носилка. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Антонина Шопска, която пропусна да отбележи. Тя прати удара си високо над вратата.
Това бе и най-интересната ситуация през първото полувреме, което премина под диктовката на домакините. Второто полувреме започна по-силно за гостите от Севлиево, които изглеждаха променени и на свой ред потърсиха да отбележат гол. В 65-ата минута се откри прекрасна възможност пред Десислава Димитрова от състава на Севлиево Лейдис. Тя излезе очи в очи срещу Дженифър Кюри, но се засуети и загуби равновесие, а вратарката на домакините улови топката.
В 75-ата минута Виктория Иванова се намери чудесно след силен удар от далечна дистанция, който беше насочен право в долния десен ъгъл. Така двата тима не успяха да се победят, като си разделиха по едно полувреме, в което обаче не се възползваха от своите шансове.

ПИРИН - СЕВЛИЕВО 0:0

Стартови състави:

ПИРИН: Дженифър Кюри, Екатерина Иванова, Кристин Качулска, Силвия Джалева, Михаела Минчева, Габриела Янева, Даяна Грозданова, Антонина Шопска, Плина Ръсина, Ивана Тодорова, Виолета Божинова;

СЕВЛИЕВО: Виктория Иванова, Вили Карадакова, Йоанна Томова, Пламена Рачева, Ебру Недред, Весела Петкова, Анелия Кукунова, Цветелина Цветанова, Елена Петкова, Десислава Димитрова, Цвета Такучева;