Оборище обърна Кюстендил

Оборище победи с 2:1 ФК Кюстендил в среща от 21-ия кръг на Югозападната Трета лига. Това бе втора поредна загуба за Кюстендилци във второто поредно гостуване на отбора. Преди седмица те паднаха с 0:3 и от Марек. На всичко отгоре в двете срещи възпитанците на Николай Николов-Чезето допуснаха 5 гола, а за целия есенен полусезон - само 4.
Срещата в Панагюрище започна добре за гостите и след половин час игра те поведоха с гол на Боян Стойнев. Кюстендилци контролираха и играта, но в началото на второто полувреме само за 8 минути домакините направиха пълен обрат. След груба вратарска грешка голмайсторът от Петрич Васил Тачев изравни резултата, а веднага след това Георги Божилов вкара и победното попадение. Прави впечатление ,че през пролетния полусезон възпитаниците на Кириакос Георгиу имат в актива си три победи и едно равенство срещу Банско в актива си.
В класирането ФК Кюстендил е на 4-та позиция с 44 точки, а Оборище е на 6-то място с 34 пункта.