Алекс Овечкин вкара гол №716 в НХЛ

Алекс Овечкин вкара 716-ия си гол в лигата и помогна на Вашингтон да спечели гостуването си на Филаделфия с 5:4.

Овечкин, който се разписа при числен превес, вече е само на попадение от Фил Еспозито, който заема шестото място във вечната ранглиста на най-добрите реализатори в НХЛ.

Ник Йенсен и Карл Хагелин допринесоха с по гол и асистенция, а столичани постигнаха четвърта поредна победа.
Ню Йорк Айлъндърс записа осма поредна победа след 3:2 над домакина Ню Джърси.
Кийфър Белоус вкара два гола в един мач за първи прът в кариерата си. Оливер Валстрьом също се разписа, а вратарят Симеон Варламов отрази 26 шайби.
Александър Барков се отличи с два гола и асистенция при успеха на Флорида над гостуващия Чикаго с 4:2.
Кейси Де Смит отрази 24 шайби и записа пети "шътаут" в кариерата си, а Питсбърг спечели с 3:0 при гостуването си на Бъфало.
Джейк Генцел, Сидни Кросби и Марк Янковски вкараха за петата последователна победа за тима си, а домакините допуснаха десета поредна загуба, което е четвъртата най-лоша серия в историята на клуба.
Зак Веренски вкара 4.5 секунди преди края на продължението и донесе победата на Кълъмбъс с 4:3 над гостуващия Далас.
Марк Стоун се разписа два пъти, а Лас Вегас отнесе домакина Сейнт Луис с 5:1.
Доскорошният лидер в лигата Торонто продължи лошата си серия след 2:5 от гостуващия Уинипег.
Домакините останаха с 40 точки и отстъпиха първата позиция, като допуснаха четвърто поражение в последните си пет мача.
Адам Лаури се отличи с гол и асистенция за успеха на Уинипег.
Шон Монахън се разписа два пъти и вече има 201 гола в лигата при победата на Калгари с 3:1 над гостуващия Монреал.