Страхотна Борислава Христова приближи Гожов до полуфиналите в Полша

Борислава Христова и Гожов продължават да вървят по правилния път в плейофите на полското първенство. В мач №2 от четвъртфиналната си серия българската националка и съотборничките й не се затрудниха с отбора на Познан и постигнаха втора поредна победа след 92:71 (27:12, 25:26, 22:19, 18:14). Както е известно, вчера тимът на българката записа и първата си победа над съперника. В серията се играе до 3 победи от 5 мача, като мач №3 между двата тима ще се проведе на 22 март.

Борислава Христова с ново изумително представяне в Полша

Борислава Христова отново бе на висота за Гожов. Варненката свърши брилянтна работа и се отчете с 20 точки, 7 борби и 1 асистенция за 29 минути като титуляр. Крилото получи заслужена почивка в последната четвърт, така че отбеляза 20-те си точки в рамките на първите три части. Възпитаничката на университета Вашингтон Стейт за пореден път бе изключително ефективна в стрелбата си - 7/8 от зоната за две точки, 1/3 от тройката и 3/3 от наказателната линия.

Шатори Уокър-Кимбру също вкара 20 точки за Гожов, Меган Густафсон и Доминика Овчарчак бяха точни с по 18 точки, а Черидийн Грийн наниза 14 точки.