Марек тресна Велбъжд

Марек спечели с 2:0 като гост на вечния си съперник Велбъжд и продължава да е лидер в класирането на Югозападна Трета лига. Без да блестят с нищо гостите вкараха два гола до почивката. В 28-ата минута Веселин Любомиров отблизо отбеляза за 1:0. В 34-ата минута Ерик Иванов от Велбъжд буквално подкоси Димитър Владимиров в наказателното поле и това означаваше дузпа за Марек. От бялата точка реализира Васил Калоянов и вкара първия си гол за дупничани в официален мач.

През второто полувреме двата отбора играха почти на ходом, като все пак Марек създаде две добри ситуации за гол чрез Любомиров, но той не успя да преодолее вратаря Карадалиев. Домакините от Кюстендил пък чак в добавеното време на мача съумяха да затруднят дебютанта на вратата на дупничани Константин Костадинов, но той спаси положението.