Етър 64 срещу Бъки на финала за Купата на България (видео)

Бъки се класира за финала на турнира за Купата на България (видео)

Отборът на Етър 64 (Велико Търново) победи категорично Сливница с 38:29 (22:13) във втория полуфинал и се класира за големия финал на турнира за Купата на България по хандбал при жените, на който са домакини в Двореца на културата и спорта.

Така на финала утре (14 март) рекордьорът по спечелени национални купи с 13 Етър ще се изправи срещу защитаващия трофея си Бъки (Габрово), който по-рано днес победи лидера в първенството Свиленград с 25:22 (10:6). Финалът между Етър и Бъки ще се играе от 13,00 часа, а в 11,00 часа ще започне мачът за 3/4 място между Свиленград и Сливница.

Възпитаничките на Йонка Генчева рано поеха контрола върху мача, като след десет минути водеха с 5:2, а да почивката увеличиха аванса си до 22:13. Домакините окончателно предрешиха двубоя до средата на втората част, когато дръпнаха с 34:20 и до края срещата се доиграваше.

Миглена Христова вкара 7 гола, а Анна Захарова, Олександра Замишляк и Соня Богданова добавиха по 6 попадения за победата. Стелияна Павлова беше най-резултатна за Сливница с 9 гола.