Кристъл Палас удължи агонията на УБА (видео)

Кристъл Палас постигна първа домакинска победа от януари, след като спечелис 1:0 срещу Уест Бромич. Единственото попадение в мача отбеляза Лука Миливойевич в 37-ата минута от дузпа. Наказателният удар бе отсъден след разглеждане с ВАР, което постанови, че Дарнел Фурлонг е блокирал с ръка центриране на Вилфрид Заха.

Кристиан Бентеке на два пъти бе близо до удвояване на преднината на лондончани през второто полувреме. Вратарят Сам Джонстън направи блестящо спасяване след силен удар на белгиеца, а малко по-късно Заха изведе нападателя, но той бе спрян от намеса в последния момент на Кайл Бартли.
Уест Бромич рядко стигаше до вратата на съперника. Единственият точен удар на гостите бе дело на Мбайе Диане в 72-ата минута.
Победата изкачи отбора на Рой Ходжсън на 11-то място, докато УБА затъва все повече. Шансовете на Уест Бромич да оцелее не са добри, като тимът изостава на осем точки от първия отбор над чертата, който е Брайтън.