Тони Здравков: Ако бяхме вкарали дузпата, мачът свършваше

Ботев (Враца) стресна Левски, но Робърта донесе първи успех далеч от "Герена" след шест месеца

Наставникът на Ботев (Враца) Антони Здравков даде мнението си след поражението с 1:3 от Левски. Специалистът съжали за пропуските на своите момчета при 1:0 в тяхна полза.

"Какво се обърка ли? Първото полувреме не успяхме да отбележим дузпа, след това пропуснахме едно чисто положение, вместо да е 2:0 или 3:0 за нас, всичко свършваше. Допуснахме гол след грешка, след вторият им гол отборът рухна. Имахме нещо като опит да се върнем в мача, но нищо повече. Успяхме да вкараме отбора на Левски в напрежение, ако бяхме отбелязали втори гол, мачът свършваше, казвам ви. Проблемът ни е при отбелязването на голове, затова точките са ни толкова малко. Не знам, не е подценяване на ситуациите, липса на спокойствие. Не е карък, не е нещастие… Преломният момент дойде след втория гол на Левски, тогава момчетата вече не вярваха, че могат да обърнат резултата. Длъжни сме да излезем да играем срещу ЦСКА сериозно за Купата на България. Нямаме право да отписваме този мач и турнир, напротив. В мач за Купата всичко може да се случи, един мач е. Ще се постараем да излезем като първото полувреме днес, но в по-продължителен период от мача", каза Здравков.