Бъки се класира за финала на турнира за Купата на България (видео)

Защитаващият трофея си Бъки (Габрово) победи лидера в шампионата Свиленград с 25:22 (10:6) и се класира за финала в турнира за купата на България по хандбал за жени.

Габровки имаха превъзходство през по-голямата част от срещата и засклужено спечелиха. Те започнаха силно мача и поведоха с 4:0, като поддържаха аванса си до почивката.
С десетина силни минути след средата на второто полувреме и серия от пет безответни гола Свиленград обърна до 20:19 седем минути преди сирената.

Двубоят продължи оспорвано до 57-ата минута, когато беше фиксирано последното равенство при 22:22, а до края Бъки вкара три поредни гола, за да триумфира.
Мари Томова беше лидер за победителките с 12 попадения.

Кристина Миланова се разприса 8 пъти за Свиленград.

Двубоят полуфинал между домакина на Финалната четворка Етър 64 (Велико Търново) и Сливница започва в 17.00 часа.