Разходка в Бремен и Байерн отново е с 5 точки пред РБ Лайпциг (видео)

Отборът на Байерн (Мюнхен) надигра с лекота като гост една от любимите си жертви от доста време в Германия Вердер (Бремен) в среща от 25-ия кръг на Първа Бундеслига. Леон Горетцка отбеляза гол с глава в 22-ата минута, а в 35-ата Серж Гнабри реализира второто попадение. В 67-ата минута Роберт Левандовски също порази вратата на противника. В 86-ата минута резервата Никлас Фюлкруг бе точен за 1:3. Баварците отново са с 5 точки аванс на върха в класиранетоп ред РБ Лайпциг, като имат 58, докато "бременските музиканти" са 11-и в подреждането с 30 точки. РБ Лайпциг приема в неделя Айнтрахт (Франкфурт).

Джошуа Сарджънт бе острието в атаката на домакините, като зад него в предни позиции за Вердер действаха Романо Шмид и Милот Рашица. Головата машина Роберт Левандовски пък стряскаше сънищата на стража Иржи Павленка, като гостите излязоха в нападение още с Кингсли Коман, Томас Мюлер и Серж Гнабри.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Не беше изминала и една минута от началото на мача, когато Левандовски получи удар в лицето от играч на Вердер и на полския голаджия трябваше да му бъде оказана медицинска помощ. Проблемът все пак не се оказа сериозен и Лева продължи мача.
В 15-ата минута играчите на Ханзи Флик застрашиха сериозно вратата на Павленка след атака отляво, но футболист на Байерн така и не можа да отклони топката в мрежата. В 20-ата минута пък Йошуа Кимих пробва зрелищен, но труден шут от въздуха от дъгата на наказателното поле и топката профуча над напречната греда, ала не твърде далеч от целта.
Постепенно гостите започнаха да контролират играта и в 22-ата минута Байерн излезе напред в резултата. След центриране от корнер Томас Мюлер леко закачи топката с глава и тя достигна до Леон Горетцка, който с глава я заби в мрежата. Минутка по-късно пък пред Томас Мюлер се откри чудесен шанс за 0:2, но офанзивният халф стреля много неточно.
Серж Гнабри в 34-ата минута уцели греда с удар от въздуха, като бе отсъдена и засада, а секунди по-късно тъкмо той бе точен за 0:2. Това стана факт след блестяща атака на баварците, при която Гнабри получи топката от Мюлер на метри пред вратата на Павленка и с лекота я насочи в мрежата.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Седем минути след паузата Джошуа Сарджънт падна в наказателното поле на Байерн след съприкосновение с Жером Боатенг, но трудно можеше да се каже дали нападателят извършва нарушение срещу защитника или обратното и сигнал за дузпа нямаше. Две минути по-късно пък Левандовски бе много близо до дежурното си попадение, но след удара му с глава гредата спаси Павленка, който бе просто наблюдател в тази ситуация.
В 57-ата минута Лева пак нямаше късмет. Той получи топката в наказателното поле на домакините и стреля, но стражът спаси с крак. Топката се върна при поляка и между няколко бранители на Вердер той намери начин да опита добавка, но Павленка закачи леко топката, а тя се отби от напречната греда и не пожела да попадне във вратата.
В 67-ата минута Левандовски за пореден път застраши вратата на Вердер, но този път ударът му с глава бе спасен от Павленка. Последва ъглов удар и този път полският голаджия се оказа на правилното място в точния момент. Получи се рикошет в тялото на Леон Горетцка, това изненада Лудвиг Аугустинсон и от неговия крак топката попадна в Левандовски, който почти от голлинията нямаше как да сбърка - 0:3. За "деветката" на световния клубен шампион това бе гол №268 в Бундеслигата. Така полякът се изравни на второ място в класацията за най-много голеве в Бундеслигата с Клаус Фишер, а пред него е само Герд Мюлер с 365 попадения.
В 78-ата минута Левандовски оформи своеобразен хеттрик от греди, а веднага след това бе сменен, след като Ханзи Флик направи четворна смяна. При излизането си от терена изглеждаше, че 32-годишният поляк все още изпитва дискомфорт в окото, след като получи удар още в първите секунди.
В 86-ата минута домакините се пребориха за почетно попадение. Негов автор стана резервата Никлас Фюлкруг. След контраатака на бременци Милот Рашица напредна в половината на Байерн и стреля по земя, Мануел Нойер изби, но топката попадна във Фюлкруг, който не сгреши при добавката.
В крайна сметка Байерн спечели с лекота гостуването си на "Везерщадион" и може да насочи вниманието си към реванша от осминафиналите на Шампионската лига срещу Лацио следващата седмица. Баварците спечелиха с 4:1 като гости първата среща.