Ботев (Враца) стресна Левски, но Робърта донесе първи успех далеч от "Герена" след шест месеца

Шест месеца по-късно Левски отново постигна победа далеч от стадион "Георги Аспарухов" в efbet Лига. Столичани обърнаха до 3:1 през втората част Ботев (Враца) в мач от 21-ия кръг, след като губеха на почивката само с 0:1 и останаха без един от основните си играчи. Защитникът Константин Ничев бе точен още в 6-ата минута. Даниел Генов пропусна дузпа в 15-ата минута, след което в 31-ата минута пропиля най-чистото положение в двубоя. В 23-ата минута Начо Монсалве пък беше пратен в болница след сблъсък с Красимир Костов.

През втората част 26-кратните шампиони стигнаха до пълен обрат в рамките на две минути. Водени от Найджъл Робъртаq столичани изравниха в 57-ата минута, а Живко Атанасов обърна нещата в полза на Левски в 59-ата минута. Отново Робърта пък бе точен от дузпа и в 65-ата минута.

103 Ботев (Враца) - Левски
Така Левски записа едва втори успех далеч от "Герена" през тази кампания. Интересното е, че и двата бяха в Северозападна България, тъй като през август левскарите разбиха с 4:0 Монтана на "Огоста".
Наставникът на домакините Антони Здравков направи цели пет рокади от успеха с 1:0 в дербито с Монтана преди няколко дни. Аласане Д`Дайе, Валери Домовчийски, Педро Лагоа, Костадин Ничев и Димитър Буров замениха Мартин Николов, Даниел Гаджев, Христо Златински, Петър Атанасов и Бабунски.
Треньорът на Левски Славиша Стоянович имаше много кадрови проблеми за решаване. От сметките му отпаднаха Ребин Сулака, Драган Михайлович и Файсал Рерас, които се възстановяват от контузии. С травми са още Стаматов, близнаците Цоневи, Краев и Стивън Петков.
Той направи две промени от равенството 2:2 с Ботев (Пловдив). 19-годишният Георги Александров и Живко Атанасов, който бе капитан, замениха Сулака и Симеон Славчев.
Под рамката на вратата бе Микулич, а Монсалве, Атанасов и Александров бяха тримата централни защитници. Найденов, Даске, Юруков и Галчев бяха халфовете, а Мартин Петков, Робърта и Здравко Димитров действаха в атака.
На лошия терен на стадион “Христо Ботев” домакините влязоха по-мотивирани и с по-голямо желание, което даде резултат след едва няколко минути. При центриране от корнер топката попадна в Ничев, който с хубав диагонален изстрел матира Микулич за 1:0. Това се случи в шестата минута , а попадението му бе първо в елита от 2017 година.
Галчев се опита да изравни моментално, но без успех. Той пое добре топката на гърди, но от 7-8 местра стреля над гредата.
Голът пък даде самочувствие на “зелените”, които продължиха да атакуват без никакви притеснения. Така в 14-ата минута след поредната атака на Ботев домакините получиха право да изпълнят дузпа. Причината за това бе, че Галчев изненадващо спря топката с ръце след центриране отляво, тъй като Александров не се намеси добре и не остави видимост на своя колега.
Зад топката застана Генов, който прати Микулич в десния ъгъл, но топката в лявата греда.Така резултатът остана 1:0, а три минути по-късно отново гредата спаси столичани. Този път след центриране отдясно топката рикошира в Александров и се удари в лявата греда на Микулич и излезе в корнер.
В 23-ата минута всички от Левски поискаха дузпа, след като Начо Монсалве игра с глава, а вратарят Костов връхлетя върху него и спаси вратата си. Съдията Владимир Вълков остана безмълвен, което не се хареса на Стоянович и всички на скамейката.

По-лошата новина бе, че Монсалве не се изправи и бе изнесен на носилка. Левски, който има множество проблеми, пък трябваше да прави още една рокада. Симеон Славчев влезе на негово място. Испанецът пък бе изпратен директно в най-близката болница.

Врачани минаваха с лекота през зоната на Найденов, а в 31-ата минута Генов направи невероятен пропуск. Той не се разписа от пет метра фронтално срещу вратата, като прати топката в аут за радост на “сините”.

Лошият терен и ситуацията изнерви играчите на двата тима, а Генов направи още един пропуск. Гостите опитаха да върнат попадението в последните минути, но не успяха да затруднят сериозно Костов. На почивката Билал Бари замени Галчев, а Левски смени схемата на 4-4-2.
Гостуващите футболисти започнаха да търсят равенството, като в 54-ата минута Робърта пропусна сам срещу вратаря Костов, който се намеси отлично. Минута по-късно обаче вратарят сбърка при центриране от корнер, а Робърта с глава вкара за 1:1. Буквално след 120 секунди капитанът Атанасов обърна нещата в полза на Левски. Централният защитник бе оставен непокрит и от няколко метра прати топката под гредата с глава. Това е неговото второ попадение през този сезон.

Здравков направи няколко рокади в атака, като извади Генов и Домовчийски, но в 65-ата минута Ничев фаулира Мартин Петков и Левски получи право да изпълни дузпа. Робърта беше точен и вкара своето шесто попадение за последните три мача във всички турнири.В 75-ата минута Мартин Петков стреля опасно и само няколко сантиметра го разделиха от четвърти гол за Левски. Футболистите на Стоянович продължиха да търсят нов гол, като в 86-ата минута Бари пропусна сам срещу Костов. Вратарят отрази с крак изстрела на нападателя.

Малко преди края домакините опитаха на върнат едно попадение. Резултатът обаче остана непроменен и Левски продължава без поражение през 2021 година, като се доближи на четири точки от шестата позиция. "Сините" , които са осми, имат вече 24 точки, докато врачани останаха с 18 точки на 12-то място.

Сега за двата тима предстоят гостувания в четвъртфиналните мачове за Купата на България. Левски гостува на Славия в сряда, докато "зелените" за втора поредна година ще имат визита на стадион "Българска армия" срещу ЦСКА-София.

БОТЕВ (Враца) - ЛЕВСКИ 1:3