Челси отново не допусна гол, но Лийдс спечели точка (видео)

Лийдс и Челси не успяха да си отбележат гол в двубой, в който и двата отбора създадоха положения и търсеха попадението. Срещата завърши 0:0, но топката на няколко пъти бе близо до това да се озове в мрежата. В началото на двубоя лондончани и йоркшърци удариха гредите.

"Сините" загубиха две точки, а борбата за място в Шампионската лига е ожесточена. Челси е четвърти, но е изиграл два мача по-малко от три от отборите под него, които не са особено далече. Тимът на Томас Тухел не допуска гол в десети мач от първите 12 под негово ръководство.

За Лийдс точката е положителна след две поредни загуби и четири поражения в последните пет мача. Отборът на Марсело Биелса засега е на безопасна дистанция от 10 точки от зоната на изпадащите.

Двата отбора започнаха агресивно и от самото начало търсеха гола, което доведе до открит футбол и положения пред двете врати. Лондончани играеха повече с топката, а домакините пресираха и разчитаха на бързи атаки. Първата добра ситуация бе за "сините". Пулишич намери отлично Хавертц, който не успя да реализира от отлично положение. Секунди по-късно Тейлър Робъртс прати топката в мрежата на Челси, но попадение нямаше, тъй като Бамфорд бе в засада, когато получи топката преди да намери Робъртс.
В десетата минута след отлична комбинация на гостите Ейлинг в опита си да изчисти уцели Йоренте и топката се върна назад, като се удари в гредата зад Мелие. малко по-късно Пулишич, който играеше на много високо ниво, получи топката от Зиеш и отправи нисък удар, с който вратарят на домакините се справи.
Великолепно изпълнение на Робъртс бе близо до това да доведе до откриване на резултата. Той отправи прекрасен удар, топката мина над Менди и се удари в гредата. Вратарят сякаш успя леко да докосне кълбото, което й попречи да влезе в мрежата.
След слънцето, което грееше в началото на двубоя, заваля дъжд.  Атаките продължиха и към двете врати, но чистите положения бяха по-малко. Н'Голо Канте имаше възможност да стреля след отличен пробив, но прати топката покрай вратата. Мелие трябваше да се намесва след центриране, за да попречи на Аспиликуета да стигне до топката. Вратарят на домакините бе тестван и от Маунт.
В самия край на първото полувреме Пулишич стреля, но в тялото на Мелие. Хавертц бе оставен да напредне в наказателното поле в началото на втората част. Германецът имаше великолепен шанс да открие резултата. Той стреля силно, но във вратаря и той успя да избие.
Челси опитваше да натисне, но Лийдс се държеше много добре. Защитата на домакините се справи с опасна ситуация в 53-ата минута, когато Хавертц не овладя добре топката, а след това Канте реши да подава вместо да стреля. Менди направи трудно спасяване малко по-късно след удар на Рафиня. Последва удар на Пулишич и блокиран опит на Алиоски пред другата врата.
Двата отбора нападаха, създаваха положения и отправяха удари, но гол не падаше. Мелие трябваше да се разтяга максимално в 72-ата минута, за да отрази опит на Рюдиген от дистанция. Родриго пък бе оставен непокрит в другото наказателно поле. Възможността бе отлична, но ударът - право във вратаря.

ЛИЙДС - ЧЕЛСИ 0:0