Локомотив (София) представя Красимир Балъков

Новата звезда на "белите" донесе важна победа за Славия в efbet Лига (видео)

Отборът на Славия постигна изключително важен успех с 2:1 над Монтана в сблъсък от 21-ия кръг на efbet Лига. В герой за "белите" се превърна Питър Макрилос, който вкара и двете попадения за столичани. Точен за гостите пък бе Николай Минков. Новата звезда на Славия вече има четири гола в пет мача, което го превърна в най-резултатния играч за тима от началото на сезона.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на гостите. В 11-ата минута Радослав Кирилов опита техничен удар, който обаче не попадна в целта.
В 16-ата минута Янко Ангелов намери отлично Николай Минков в наказателното поле, но атакуващият футболист на "сините" се забави и не успя нито да стреля, нито да подаде към Тони Тасев, който бе на добра позиция.
Малко по-късно и Александър Башлиев се измъкна от защитата. Опитният футболист можеше да шутира от близка дистанция, но защитник на "белите" успя да избие в последния момент.
В 24-ата минута Давид Кики отправи удар, но Светослав Вуцов се справи без никакъв проблем.
В 32-ата минута домакините откриха резултата. Радослав Кирилов центрира в наказателното поле, където Питър Макрилос с глава матира стража на Монтана.
Отговорът на гостите не закъсня. Александър Башлиев направи пореден отличен пробив, който завърши с подаване по земя към Николай Минков, а за младия нападател на "сините" остана да насочи кълбото в мрежата на Светослав Вуцов.
В 42-ата минута се откри добра възможност пред Димитър Рангелов, но опитният стрелец не се справи добре. Все пак секунди преди края на първата част новата звезда на "белите" Питър Макрилос вкара своя втори гол в двубоя. Атакуващият футболист отправи шут от границата на наказателното поле, който попадна в горния десен ъгъл.

В 77-ата минута Николай Минков отправи мощен удар, който срещна лицето на Петър Патев.

В 86-ата минута "белите" изпуснаха Законов, който отправи мощен удар, но Светослав Вуцов се намеси на ниво. Това бе и последната интересна ситуация в двубоя от еfbet Лига.

С този успех Славия вече се изкачи до 10-а позиция с актив от 19 точки. Монтана остава на 12-о място с точка по-малко от "белите".

СЛАВИЯ - МОНТАНА 2:1