Камбуров: Вълнението нараства, вече вратата е много малка при дузпи

Голмайсторът на Берое Мартин Камбуров реализира днес от дузпа поредния си гол в efbet Лига и помогна на своя отбор да си тръгне с точка след мача срещу Локомотив (Пловдив), завършвайки 1:1 на “Лаута”. Попадението го доближи на само четири гола от рекорда на Петър Жеков за най-много голове в елита, а таранът на заралии призна, че това създава известно напрежение при изпълнение на дузпите.

“Равностоен мач. Първото полувреме бяхме отбора, който диктуваше играта и ситуациите. Второто се обърна. Локомотив бе по-настоятелен и настъпателен. Разделихме по едно полувреме. Закономерно равенство.

Не мисля, че чак толкова отстъпихме физически. Беше хубаво, че Локомотив се качи да играе по-високо. Ние имаме бързи футболисти, но не се възползвахме да затоврим мача и се стигна до дузпата за Локомотив, с която изравниха.

Тук съм вкарвал доста голове, ставал съм шампион. Локомотив е отборът на сърцето ми, но съм професионалист. Сега съм в Берое и давам всичко за Берое и му помагам да върви по-напред в класирането”, каза Камбуров, след което говори за предстоящото подобряване на рекорда на Петър Жеков.

“Със сигурност вълнението нараства. Когато има дузпа, вратата вече става много малка. Доста е трудно. Всички вратари ме знаят. Нормално е. Има напрежение и си го нося. Само си пожелавам да съм здрав и се надявам да помагам на отбора с моите голове, а не да се говори само за рекорда. Има някакво напрежение, но няма как.

Илко е дузпаджия и винаги има напрежение при дузпите. Всеки си мисли, че е гол, но не е така”, коментира още Мартин Камбуров.