Тити Папазов: Не съм очаквал толкова лесна победа

Левски Лукойл връхлетя на полуфиналите в турнира за Купата на България. "Сините" разрушиха Спартак (Плевен) с крайното 101:62 на четвъртфиналите в зала "Арена Асарел" в Панагюрище. След мача наставникът на столичани Константин Папазов остана доволен от сериозния подход на играчите си в двубоя.

Мощно начало за Левски Лукойл в Купата на България

"60% е нереална стрелба от тройката, супер лукс. Подходихме сериозно към мача, показахме го с поведението си в първото полувреме. Във всички случаи не съм очаквал толкова лесна победа. Съперникът има много повече достойнства. Опитаха се в началото, но при нас има повече свежест и по-голяма ротация, което не може да не даде отражение в резултата. По-добре е така, когато си в разположение, с доста запазени играчи - имаме само Йордан Минчев и Венци Петков с 23 минути.

Идеята ни е да играем много агресивна защита с тази дълга ротация - нещо, което бяхме загубили дълго време с отсъствието на много играчи. Основното в нападение е класата. Трудно може да се надяваме да продължим с такава успеваемост от тройката, но най-важното е да играем с агресия и самочувствие, за да можем да преодолеем и следващия си съперник.

Смятам, че на хартия отборът на Берое е по-силен от Ямбол, но работата на Тони Дечев е очевидна. Старозагорци имат доста кадрови проблеми, така че нека съдбата определи съперника ни", сподели Папазов в ефира на Max Sport 2.