Детройт удари шампиона Тампа Бей, Каролина със седми пореден успех след разгром над Нешвил

Детройт победи шампиона Тампа Бей с 6:4 в мач от редовния сезон в Националната хокейна лига на сащ и Канада. Шестима различни хокеисти отбелязаха головете за успеха. Трой Стечър, Дилън Ларкин, Антони Манта, Люк Гленденинг, Роби Фабри и Владислав Наместников бяха точни за "червените крила".

Михаил Стергачьов, Стивън Стамкос, Брейдън Пойнт и Онджей Палат се разписаха за тима на Тампа Бей.

В друг мач от тази нощ Торонто победи Уинипег с 4:3 след продължение. Водещият реализатор в лигата този сезон Остън Матюс отбеляза 21-ия си гол през кампанията в първата минута на продължението и донесе успеха на "кленовите листа", с който тимът прекъсна серия от три поредни загуби.
Вашингтон се наложи над Филаделфия с 5:3 и записа трета поредна победа и общо седма в последните осем мача. Алекс Овечкин се разписаха за успеха със своя гол номер 715 в кариерата. Овечкин е само на два гола от шестия във вечната класация за голове в НХЛ Фил Еспозито.
Каролина постигна седма поредна победа след разгром с 5:1 над Нешвил. Ураганите изковаха успеха още през първата част, в която паднаха три гола. Морган Джийки вкара първите си два гола за сезона, реализирайки първото и четвъртото попадение в мача.
Евгений Малкин се отличи с гол и асистенция за четвъртата поредна победа на Питсбърг след 5:2 над Бъфало. Пингвините имат 11 победи в последните 14 мача, а старши треньорът на тима Майк Съливан стана четвъртият роден в САЩ наставник с 300 победи в лигата.