Две дузпи не излъчиха победител между Локомотив (Пд) и Берое, Камбуров с гол №249

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Берое не излъчиха победител в мач от 21-ия кръг на efbet Лига. И двата тима създадоха доста възможности за гол, като веднъж и гредата спря новото попълнение на пловдивчани Паоло Уртадо. Мартин Камбуров (31) изведе гостите напред след точно изпълнение на дузпа, като това бе гол номер 249 за нападателя в елита. Парвиз Умарбаев (76) изравни през второто полувреме също от дузпа.

Голямата новина бе отсъствието на Димитър Илиев, който е с контузия и отпадна от разширения състав на пловдивчани. Александър Тунчев не можеше да разчита още на контузените Мартин Луков и Лукас Масоеро.

"Смърфовете" се изравняват по точки с втория ЦСКА-София и имат две точки преднина пред четвъртия Арда (Кърджали), който по-рано днес загуби от шампиона Лудогорец. В същото време, Берое се намира в мини криза след отпадането от Купата на България.

62 Локомотив (Пловдив) - Берое
В исторически план Локо (Пд) има предимство срещу Берое. От 95 мача в елита "черно-белите" са постигнали 44 победи, 18 срещи са завършили наравно, а 33 пъти радостта е била за заралии. Головата разлика е 157:113 в полза на Локомотив.
Още в 5-ата минута на мача Локомотив застраши вратата на Берое. Момчил Цветанов достигна топката до аутлинията, след което центрира в наказателното поле. Генадий Ганев се размина с топката, което позволи на Бирсент Карагарен да стреля към празната врата. Ударът му обаче беше много неточен. В 16-ата минута Берое отговори със сериозна опасност пред Илко Пиргов. Октавио засече с глава центриране от ъглов удар. Алиун Фал предвиди къде ще отиде топката и я продължи към вратата на Илко Пиргов. Стражът на Локомотив обаче внимаваше и спря пътя на голлинията.
В 31-ата минута гостите от Берое получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Парвиз Умарбаев срещу Гаюс Макута. Халфът на Локомотив задържа много леко своя противник, устремил се в наказателното поле. Макута само това и чакаше и падна, след което последва сигнал за 11-метров наказателен удар от Волен Чинков. Много арбитри биха подминали тази ситуация, но дузпата бе отсъдена. Зад топката застана Мартин Камбуров, който прати Илко Пиргов в обратния ъгъл.

Второто полувреме започна силно за Локомотив. Удар на Лукас Салинас срещна тялото на Георги Ангелов, топката попадна в краката на Георги Минчев, а нападателят също шутира. Ударът му обаче беше уловен от стража Ганев.
В 54-ата минута пловдивчани пропиляха нова добра възможност. Диниш Алмейда намери Момчил Цветанов с пас в дълбочина. Крилото използва скоростта си и центрира по земя. На метър от голлинията Лукас Салианс засече, но топката отскочи в последния момент и след удара на халфа прелетя над вратата.
В 76-ата минута Локомотив изравни с гол на Парвиз Умарбаев от дузпа. "Смърфовете" получиха 11-метровия наказателен удар за нарушение на Октавио срещу Кристиан Илич. Ситуацията беше идентична с тази от първото полувреме, при която Умарбаев задържа Макута в наказателното поле на пловдивчани. Този път Октавио препъна Илич. Зад топката застана Парвиз Умарбаев в отсъствието на щатния изпълнител на дузпите Димитър Илиев. Таджикът не сбърка с безпощаден удар в средата.
Берое можеше отново да поведе малко след изравнителния гол на Локомотив. Илиас Хасани обаче не успя да засече топката на втора греда, оставен непокрит от защитата.
В 87-ата минута новото попълнение на Локомотив Паоло Уртадо можеше да запише мечтан дебют с гол. Той комбинира добре в наказателното поле с Диниш Алмейда. Уртадо бе изведен на голова позиция, той шутира, но ударът му срещна напречната греда. В добавеното време Уртадо сложи топката на главата на Дейвид Малембана. Бранителят се извиси над всички, но не насочи удара си добре и той излезе в аут.