Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 4:0 /почивка/

АЛБА се събуди от кошмара и зашлеви АСВЕЛ

Отборът на АЛБА (Берлин) записа 11-ата си победа от началото на сезона в Евролигата. Германският шампион се справи с тежкото си гостуване на АСВЕЛ във Франция и си тръгна с победа с крайното 95:89 (23:30, 20:22, 27:21, 25:16) в двубой от 29-ия кръг на турнира на богатите. "Албатросите" изоставаха с цели 12 точки в първото полувреме, но след почивката показаха съвсем различно лице и обърнаха нещата в своя полза.

С победата АЛБА се изкачва до 15-ата позиция в класирането с баланс от 11 успеха и 18 загуби. Това е втора поредна вярна стъпка за състава на Айто Гарсия Ренезеш, след като миналата седмица тимът се наложи и при гостуването си на Химки в Русия. АСВЕЛ пък инкасира трето поредно поражение и рискува да падне от 12-ата позиция, която заема в момента. Французите са с актив от 12 победи и 17 загуби.

Пейтън Сива бе най-полезен за успеха на германците със своите 21 точки и 7 асистенции. Симоне Фонтекио продължава да играе на високо ниво и вкара 19 точки в днешния мач, Маркус Ериксон добави 14, а Йоханес Тиман и Бен Ламерс се разписаха с по 13 и 12 точки съответно.