България U16 отстъпи на Сърбия след равностойна битка (видео + снимки)

Националният волейболен отбор на България за девойки до 16 години допусна първата си загуба в битката си за класиране на Евроволей 2021. Младите "лъвици" отстъпиха на домакините от Сърбия с 0:3 (25:27, 23:25, 24:26) във втория си мач от Балканиадата, която е и първи кръг от европейските квалификации, която се играе във Върнячка Баня.

Така момичетата на селекционера Диян Боюклиев са на 3-о място във временното класиране с 3 точки след 1 победа и 1 загуба. Сръбските девойки са начело с 9 точки след 3 победи от 3 мача. Утре (12 март) България излиза срещу Турция, която пък е втора с 2 победи от 2 мача до момента. Срещата е отново от 20,00 часа българско време.

В първия гейм домакините от Сърбия доминираха през по-голямата част от времето. В края българските момичета набраха инерция и играха равностойно, но все пак сръбкините го измъкнаха след 27:25. В следващите две части българките имаха превес почти до края им, но "репрезентацията" обаче съумяваше да пречупи нашите момичета във важните ситуации и записа чиста победа с 3:0 след 25:23 и 26:24.

Над всички за България бе Ива Дудова със страхотните 22 точки (1 блок, 1 ас и 43% ефективност в атака), но и нейните усилия не бяха достатъчни за успеха. За тима на Сърбия пък Ана Михайлович заби 24 точки (5 аса!, 1 блок, 49% ефективност в атака и 63% позитивно посрещане) за победата.

БЪЛГАРИЯ - СЪРБИЯ 0:3 (25:27, 23:25, 24:26)
БЪЛГАРИЯ: Маргарита Гунчева 1, Ива Дудова 22, Мария-Габриела Миличевич 8, Михаела Иванова 6, Ванеса Радева 1, Елена Коларова 3 - Йоана Докова-либеро (Киара Андонов, Дияна Борисова, Рая Евлогиева 2)
Старши треньор: ДИЯН БОЮКЛИЕВ
СЪРБИЯ: Теодора Кричкович, Милица Видачич 8, Ана Михайлович 23, Соня Данилович 14, Йована Антич 5, Джурджа Станойевич 4 - Даница Рузич-либеро (Сара Маринкович 3, Маса Риканович 1, Мина Станойевич 1, Божана Милевич)
Старши треньор: НЕМАНЯ ЗЕКИЧ.

Снимки: CEV.EU