Мертенс спаси три мачбола по пътя към полуфиналите в Дубай

Белгийката Елизе Мертенс спаси три мачбола и се класира за първи път в кариерата си за полуфиналите на силния турнир по тенис на твърда настилка в Дубай с награден фонд 1.84 милион долара.

Поставената под номер 10 Мертенс елиминира Джесика Пегула (САЩ) с 5:7, 7:5, 6:0 след 2:47 часа.

Пегула, четвъртфиналистка от Откритото първенство на Австралия през миналия месец, взе първия сет след обрат от 2:4 гейма, а във втория водеше с 5:3 и сервираше за победата, но Мертенс взе десет поредни гейма, за да реализира обрат. Американката пропусна трите мачбола при 5:4 във втората част и сервис на съперничката си.

Барбора Крейчикова (Чехия) също ще дебютира в топ 4 на надпреварата след категоричен успех над участващата с "уайлд кард" Анастасия Потапова (Русия) с 6:0, 6:2 за 62 минути.
Крейчикова, която е специалистка при дуетите, през миналия месец спечели трофея на смесени двойки на Откритото първенство на Австралия заедно с Раджийв Рам (САЩ).
19-годишната Потапова, бивша водачка в световната ранглиста за девойки, прави завръщане на корта през този сезон, след като през август претърпя операция на глезена. Тя така и не успя да намери играта си срещу Крейчикова, като допусна 28 непредизвикани грешки.