Очаквайте в 18:00 Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник)

Андрей Рубльов на полуфинал без да е играл и минута

Защитаващият титлата си Андрей Рубльов (Русия) се класира без игра за полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Доха (Катар) с награден фонд 788 хиляди долара.

Поставеният под номер 3 Рубльов трябваше да играе срещу Мартон Фучович, но унгарецът се отказа заради болки в гърба.

Любопитното е, че руснакът стигна топ 4 на надпреварата без нито един изигран мач. Той почиваше в първия кръг, а във втория също спечели след отказване на французина Ришар Гаске заради контузия в крака.

Така за първи път в историята на АТП след 1990 година тенисист печели два поредни мача в един турнир след оттегляне на съперниците си.

Рубльов очаква победителя от срещата между водача в схемата Доминик Тийм (Австрия) и петия поставен Роберто Баутиста Агут (Испания).

Тейлър Фритц (САЩ) също достигна полуфиналите сред успех над номер 4 Денис Шаповалов (Канада) с 5:7, 6:3, 7:5 за малко повече от два часа.

Шаповалов, който дебютира в надпреварата, взе първия сет с късен пробив, но във втората част американецът дръпна с 3:0 и запази предимството си, за да изравни.
В третия сет Фритц отново реализира ранен брейк и при 5:4 сервираше за победата. Той пропиля два мачбола и допусна изравняване за 5:5, но след това взе два поредни гейма, зад а триумфира.
За място на финала американецът ще срещне спечелилия двубоя между номер 2 Роджър Федерер (Швейцария) и Николоз Басилашвили (Грузия).