Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Миньор изчака своя момент и излъга Локомотив (София) - (видео+галерия)

Миньор (Перник) надви Локомотив (София) с 1:0 и нанесе неприятна загуба за "железничарите" в битката им за лидерската позиция във Втора лига. Мирослав Будинов (86) отбеляза единственото попадение за "чуковете" в края на мача. Срещата бе от XXII кръг на Втора лига и остави столичани за второто място във временното класиране.
През първите десет минути на мача липсваха положения пред двете врати. Двата тима все още не достигаха до опасност пред противниковата врата след изиграването на 25 минути от срещата. В 28-ата минута Цветков стреля от фаул, но право в ръцете на Леонтиев. И Миньор, и Локомотив не предприемаха излишни рискове и чакаха грешка на съперника. В 37-ата минута Борис Галчев залъга добре на границата на наказателното поле и стреля, но над вратата.
В 40-ата минута Светослав Диков пропиля най-чистата възможност до момента в мача. Нападателят беше намерен в наказателното поле от Педро Ферари. Диков бе напълно сам и можеше да насочи топката във вратата, но реши да заложи на силата и прати изстрела си в аут. Миньор отговори с добра атака, при която Божидар Васев стреля, Митрев се намеси, а пред погледа на Будинов Мики Орачев изчисти в ъглов удар.
В 65-ата минута далечен шут на Божидар Васев не затрудни по никакъв начин Божидар Митрев. В 73-ата минута Мики Орачев беше намерен на пеналтерията и нанесе удар от движение. Топката беше насочена в долния десен ъгъл на вратата, но последва лек рикошет и тя излезе в корнер.

В 86-ата минута Миньое поведе с гол на Мирослав Будинов. Голяма заслуга за попадението има Борис Галчев, който не се отказа и догодини топка до самата голлиния. Опитният халф центрира в наказателното поле, където Будинов беше забравен от защитата и засече във вратата на Митрев.
Миньор (Пк) 1:0 Локомотив (Сф)