Правец надви ЦСКА в драма (видео)

Правец записа драматична победа с 58:54 над ЦСКА в мач от западния регион на ББЛ А група.

Победата е девета за Правец, който има и толкова загуби, докато ЦСКА е с баланс 8-11.

„Червените“ взеха леко предимство в началото, но съперникът им завърши частта със серия от 16:2 и след десет минути игра водеше с 19:11. През втория период преднината на Правец стана двуцифрена, а на почивката тимът беше напред с 34:23, след като половината от точките му бяха вкарани от Николай Иванов. И двата отбора обаче изпитваха сериозни трудности при стрелбата от далечно разстояние.

След паузата темпото се запази. Почти през цялата трета четвърт играта вървеше кош за кош, а след нея гостите водеха с 44:35. Армейците обаче не се отказаха и след серия от 10:0 за по-малко от три минути стигнаха до пълен обрат след силни изяви на Димитър Генов и новото попълнение Филип Каменов. Последваха нови смени на водачеството, а 80 секунди преди сирената резултатът отново беше равен. Мачът вървеше към продължение, но малко преди края Марио Христов вкара тройка с фаул и донесе успеха на Правец.

Николай Иванов беше над всички за Правец с 30 точки и 8 борби. Марио Христов отбеляза 14 точки.

За ЦСКА дабъл-дабъл записаха Димитър Генов (16 точки и 10 борби) и Филип Каменов (11 точки и 10 борби).

По-рано днес се изигра и един мач от регион Юг на ББЛ Б група, като в него Бенковски победи със 79:73 Айляци ГБП.