Ванкувър победи Монреал след наказателни удари

Адам Хенрик вкара две минути преди края на продължението и донесе победата на Анахайм над Лос Анджелис с 6:5 в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

"Патоците" имаха два гола аванс при 5:3 в края на втората третина, като с три асистенции се отличи Макс Комтоа, но в последната част "кралете" успяха да стигна до реми и да пратят мача в продължение. Там Хенрик реализира победния гол и Анахайм влезе в победна серия с втори пореден успех едва за втори път този сезон.

Едмънтън се наложи с 3:2 над Отава в друга от тази нощ. Конър Макдейвид записа две асистенции за петата поредна победа на Ойлърс срещу "сенаторите" този сезон.
Кейлър Ямамото, Алекс Чиасон и Леон Драйсайтъл отбелязаха головете за Едмънтън.
Евгений Дадонов и Тим Щюцле се разписаха за Отава.
Ванкувър победи Монреал с 2:1 след наказателни удари в канадското дерби. Монреал поведе с гол на Джеф Питри, но в последната минута на редовното време Адам Годет изравни. При дузпите единствената шайба вкара Бо Хорват и донесе трета поредна победа на Ванкувър.
Драматично се разви и мачът между Сан Хосе и Сейнт Луис. Сан Хосе спечели с 3:2 след продължение с победен гол на Ивендър Кейн. В редовното време за "акулите" се разписаха Марк-Едурар Власик и Логан Кутюр. За гостите се разписаха Нико Микола и Брейдън Шен.