Десетима от Порто разплакаха Ювентус след страхотен трилър в Торино (видео)

Порто елиминира Ювентус на 1/8-финала в Шампионската лига след истински трилър на "Алианц Стейдиъм" в Торино! Срещата предложи много емоции, пет гола, продължения, но накрая "Драконите" ликуваха, макар да загубиха с 2:3. Така общият резултат от двата мача е 4:4, но Порто се класира на 1/4-финал заради повече отбелязани попадения на чужд терен.

В редовното време гостите поведоха чрез Серджо Оливейра от дузпа в 19-ата минута, но Федерико Киеза обърна нещата в полза на италианците с два гола в 49-ата и 63-ата минута. Междувременно португалците останаха в намален състав след глупав червен картон на Мехди Тареми в 54-ата минута. Въпреки това те докараха мача до продължения, а там успяха да вкарат втори гол чрез Серджо Оливейра в 115-ата минута. Юве бързо върна интригата в 117-ата минута чрез Адриен Рабио, който вкара трети гол за своя тим, но в крайна сметка този резултат не бе достатъчен за торинци, които отново отпадат твърде рано от турнира.

Андреа Пирло бе избрал да заложи на Алваро Мората и Кристиано Роналдо в атака. Федерико Киеза и Аарън Рамзи действаха на двете крила, а в средата на терена започнаха Артур и Адриен Рабио.
Серджо Консейсао пък разчиташе на Муса Марега и Мехди Тареми в атака. Хесус Корона и Отавио оперираха по двете крила, а като опорни халфове действаха Матеус Урибе и Серджо Оливейра.

Гостите имаха първата голова възможност в мача. Във 2-ата минута Урибе шутира опасно по земя от границата на пеналта, но покрай вратата.

Юве отговори с още по-добра възможност. В 3-ата минута Мората получи прекрасно центриране в наказателното поле и стреля с глава отблизо, но вратарят Аугустин Маркесин направи блестящо спасяване.

В 6-ата минута обаче Порто отново бе близо до гола. Зайду се освободи от Хуан Куардадо на фланга и подаде за Тареми, първият удар на нападателя бе блокиран, а при втория опит с глава той нацели напречната греда.

Размяната на положения продължи и в 10-ата минута след центриране от фаул Рамзи обстрелва вратата на Порто с глава, но бе далеч от целта.

В 17-ата минута Мерих Демирал закъсня да блокира Тареми в наказателното поле и го препъна за дузпа. Оливейра застана зад бялата точка и отбеляза за 0:1.

Порто организира опасна контраатака в 24-ата минута, завършила с удар по земя на Корона, но Шчесни уверено спаси. Малко след това и Отавио тества полския страж, който отново бе на мястото си.

В 26-ата минута Мората получи пас в наказателното поле, освободи се и шутира отблизо, но вратарят излезе добре и блокира удара му.

В 30-ата минута Рабио опита хубав удар от воле, но той не се получи достатъчно силен и Маркесин успя да спаси.

В добавеното време на първата част Шчесни трябваше да прави поредно спасяване след диагонален шут на Оливейра.

Юве започна силно второто полувреме и бързо успя да възстанови равенството. В 49-ата минута Роналдо получи дълъг пас в наказателното поле, елегантно спря топката за Федерико Киеза, който с прецизен диагонален удар вкара за 1:1.

Натискът на домакините продължи и в 52-ата минута Рамзи стреля с глава, но в ръцете на вратаря.

В 54-ата минута се стигна до най-спорното положение в мача. Съдията Бьорн Кайперс спря играта и Тареми изрита топката след сигнала. Нападателят получи втори жълт и червен картон, след като само две минути преди това бе предупреден с първи жълт картон от рефера.

Юве веднага натисна и бе близо до втори гол. В 56-ата минута Киеза се включи от задна позиция, изпревари вратаря, но топката му избяга и той не успя да я вкара в опразнената врата, а нацели гредата.

В 62-ата минута Роналдо стреля с глава след центриране от корнер, но стражът бе заел добра позиция и спаси.

Само минута по-късно торинци излязоха напред в резултата. Хуан Куадрадо прати дълга топка в наказателното поле, Киеза се измъкна от задна позиция и с глава порази вратата за 2:1.

В 77-ата минута Роналдо бе намерен с центриране в пеналта, но ударът му с глава бе доста неточен.

Киеза имаше шанс да направи хеттрик в 82-ата минута, когато излезе очи в очи с Маркесин, но вратарят спаси удара му.

В ответната атака и Порто бе близо до гола след силен изстрел на Маланг Сар и Шчесни трябваше да се намесва решително.

В 85-ата минута Марега отправи коварен удар по земя, който се оплете в мрежата, но от външната страна.

В добавеното време Мората получи пас зад защитата, овладя и елегантно отбеляза, но се оказа, че е бил в засада. Минута по-късно късметът отново обърна гръб на "бианконерите", като удар на Куадрадо се отби от напречната греда.

Така се стигна до продължения. Порто имаше първата възможност в 9-ата минута на първото продължение, когато след заучено положение след корнер топката бе центрирана за Марега, който стреля с глава отблизо, но в ръцете на Шчесни.

В 109-ата минута Роналдо изскочи сам срещу вратаря, който влезе доста остро в краката му и го препъна, но съдията прецени, че Маркесин е играл с топката и не отсъди дузпа.

В 113-ата минута Кулушевски напредна по дясното крило и върна за Мората, който стреля от движение, но в ръцете на вратаря.

В 115-ата минута Порто изчака своя шанс и след един фаул Серджо Оливейра стреля под стената и изненада Шчесни, вкарвайки за 2:2.

Само две минути по-късно обаче Юве отново си върна преднината, след като Рабио се разписа с глава след центриране от корнер за 3:2.

До края домакините се хвърлиха във финален щурм, който доведе до няколко разбърквания пред Маркесин, но не и до нужния четвърти гол. Така Порто успя да елиминира Ювентус заради повече отбелязани голове на чужд терен и продължава на 1/4-финал в турнира. "Старата госпожа" пък отново не успя да защити големите си амбиции и се сбогува с надпреварата на твърде ранен етап.