Уест Хам продължава борбата за ШЛ след нов успех (видео)

Уест Хам записа трета победа в последните си четири мача след успех с 2:0 в домакинството си на Лийдс. "Чуковете" решиха мача през първата част. Джеси Лингард откри резултата в 21-ата минута от добавка на пропуснатата от него дузпа. Осем минути по-късно Крейг Доусън удвои аванса на лондончани с глава след ъглов удар.

Отборът на Дейвид Мойс продължава неочаквано да е претендент за топ 4 и място в Шампионската лига. Тимът е пети и изостава на две точки от четвъртия Челси, а е изиграл мач по-малко. Лийдс е 11-ти в класирането, но девет точки го делят от зоната на изпадащите.

Във вихреното начало на двубоя две попадения на Лийдс бяха отменени. Завършекът на Тайлър Робъртс не бе признат поради засада на Хелдер Коща, която бе минимална. Гол на Патрик Бамфорд пък бе отменен, защото топката бе излязла от терена преди центрирането на Рафиня.
Тимът на Марсело Биелса имаше своите шансове. Пет минути след почивката задна ножица на Рафиня бе спасена от Лукас Фабиански. Бамфорд стреля над вратата от прекрасна позиция, а Доусън изби една топка от голлинията. Пабло Форналс удари греда през второто полувреме, но Уест Хам като цяло пазеше преднината си.
Двама футболисти привлечени под наем решиха мача в полза на "чуковете". Лингард отбеляза своя четвърти гол в шест мача от Висшата лига, колкото има общо в предишните си 38 срещи за Манчестър Юнайтед. Доусън, който пристигна от Уотфорд, започна като титуляр в 11-ти пореден мач като част от защитата и отбелязва четвърти гол във всички турнири през този сезон. Освен гола и предотвратяването на попадение, той също удари греда преди почивката.