Зенит с нова грешна стъпка (видео)

Зенит направи нова грешна стъпка в руската Премиер лига. Шампионите загубиха с 1:2 гостуването си на Рубин (Казан) от 21-ия кръг. Така възпитаниците на Сергей Семак са в серия от 3 поредни мача без успех във всички турнири.

Рубин поведе в резултата в 41-ата минута, когато получи дузпа за игра с ръка на Далер Кузяев в наказателното поле. Съдията разгледа положението с ВАР и посочи бялата точка, а Джордже Деспотович реализира наказателния удар за 1:0.

Зенит обаче успя да изравни в 75-ата минута. Сердар Азмун бе точен с глава след центриране от фаул.

Драмата настъпи в добавеното време на мача. В 92-ата минута Денис Макаров направи за смях двама защитници на Зенит и с удар от границата на пеналта вкара за 2:1. Това обаче не бе всичко в 98-ата минута и гостите получиха дузпа след като Алексей Сутормин бе изритан от защитник. Ударът на Артьом Дзюба от бялата точка обаче бе спасен от вратаря и така Рубин се поздрави с победата.

С този успех тимът от Казан събра актив от 34 точки и излезе на 7-ата позиция в таблицата. Зенит засега запазва първото си място с 42 точки, но вече преднината пред преследвача ЦСКА (Москва) е само 2 точки.