С един точен удар Интер успя да пребори Аталанта (видео)

Интер постигна трудна, но ценна победа с 1:0 в домакинството си на Аталанта от 26-ия кръг на Серия "А". Домакините на "Джузепе Меаца" не впечатлиха с играта си, но бяха достатъчно ефективни и с един точен удар стигнаха до успеха. Това се случи в 54-ата минута, когато Милан Шкриняр успя да порази вратата на съперника при едно разбъркване след корнер. В същото време гостите имаха повече голови възможности пред Самир Ханданович, който също се отличи с няколко важни намеси. Бергамаските обаче не се възползваха от шансовете си и си тръгнаха разочаровани от Милано.

Антонио Конте е избрал за този мач да започне с Лаутаро Мартинес и Ромелу Лукаку в атака. Ашраф Хакими и Иван Перишич действат на двете крила, а в средата се разчита на Артуро Видал, Николо Барела и Марсело Брозович.

Джан Пиеро Гасперини пък е предпочел Дуван Сапата в предни позиции, а Руслан Малиновски и Матео Песина са зад гърба му. Робин Госенс и Йаоким Маеле действт като халф-бекове, а в средата играта ще градят Ремо Фройлер и Мартен де Роон.

Първата опасност в мача дойде по доста куриозен начин. Защитникът на Аталанта Кристиан Ромеро можеше да сбърка фатално в 14-ата минута и да си отбележи автогол. Той бе притиснат от Ромелу Лукаку и върна лошо към вратаря си Марко Спортиело, който все пак успя с глава да избие топката, която летеше към вратата му.

Гостите постепенно изравниха играта и в 30-ата минута Дуван Сапата обстрелва вратата на Самир Ханданович, но без особен успех.

В 39-ата минута дойде и първата реаллна опасност за Аталанта. При едно центриране от корнер Дуван Сапата стреля с глава и Ханданович трябваше да  прави  блестящо спасяване на голлинията си.

Гостите направиха промяна на полувремето, като на мястото на Малиновски се появи Йосип Иличич.

В 53-ата минута Перишич стреля от границата на пеналта, но след рикошет топката премина покрай вратата.

При последвалия корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле, топката се озова в Милан Шкриняр, който успя да я насочи във вратата за 1:0.

Аталанта натисна и в 68-ата минута Сапата получи на отлична позиция в пеналта, шутира по земя, но на сантиметри от вратата.

В 76-ата минута Луис Муриел проби на скорост отляво и стреля силно по земя, но Ханданович бе заел добра позиция и спаси.

В 84-ата минута Марио Пашалич стреля силно от воле, но ударът му бе доста неточен и не намери очертанията на вратата.

С тази победа Интер си върна преднината от 6 точки пред Милан, като остава на върха с 62 точки в актива си. Аталанта пък е на 5-ата позиция с 49 точки до момента.