Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Арсенал (Тула) и Георги Костадинов с тежко поражение от Локомотив (Москва)

Българският национал Георги Костадинов игра пълни 90 минути за Арсенал (Тула), но тимът претърпя тежко домакинско поражение с 0:3 от Локомотив (Москва) в 21-ия кръг на руската Висша лига. Поражението влоши още повече положението на оръжейниците от Тула и те делят 14-ото място в класирането с Уфа с по 14 точки. Локомотив е на 7-о място с 31, а начело е Зенит с 42.

Капитанът на България вложи много усилия в мача, а в 52-ата минута при опит за контраатака беше фаулиран от Дмитрий Куликов. Играчът на Локомотив беше декориран с жълт картон за нарушението. Иначе Костадинов беше оценен с една от високите стойности в своя отбор- 6.9 по десетобалната система.
Мачът беше напълно равностоен в първите си 65 минути, но гостите нанесоха своя удар с два бързи гола в рамките на 3 минути. В 71-ата Фьодор Смолов откри след подаване на Криховяк, а Смолов асистира на Мурильо за 0:2.
Опитите на Арсенал (Тула) да направи обрат бяха попарени пет минути преди края от Рифат Жемалетдинов, който получи топката в малкото наказателно поле и нямаше проблеми да прати топката за трети път в мрежата на Артур Нигматулин.