Питсбърг разгроми Ню Йорк Рейнджърс, Вашингтон победи като гост Филаделфия

Питсбърг разгроми Ню Йорк Рейнджърс с 5:1 в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига (НХЛ) на САЩ и Канада. Така тимът записа 9-и успех в последните си 13 мача.

Точни за "пингвините" бяха Джон Марино, Каспери Капанен, Сидни Кросби, Евгений Малкин и Зак Астън-Рийз. За Рейнджърс единственото попадение вкара Мика Зибанежад.

Руският страж с български корени Александър Георгиев допусна три гола в рамките на няколко минути и беше заменен в тима на столичани.

Вашингтон победи като гост Филаделфия с 3:1. Александър Овечкин в 36-ата минута, Дмитрий Орлов в 40-ата и Ник Йенсен в 45-ата се разписаха за Вашингтон, а за Филаделфия попадението вкара Джоел Фарабий.
Овечкин вкара своя гол номер 714 в редовния сезон на НХЛ и заема седмо място в историята по този показател. На шеста позиция е Фил Еспозито със 717 гола, а лидер е Уейн Грецки с 894.
35-годишният руснак вкара 363-а си шайба в мач като гост и е на второ място във вечната ранглиста на лигата, а лидер е Грецки с 402.
Руският вратар на гостите Иля Самсонов отрази 36 удара.
Вашингтон е на второ място в класирането на Источната дивизияи с 32 точки от 24 мача, а Филаделфия е на четвърта позиция с 27 точки от 22 срещи.
Каролина постигна пета поредна победа, след като надделя с 4:2 над Флорида. Винсънт Трочек, Нино Нидерайтер, Себастиан Ахо и Уорън Фьогеле бяха точни за победителите. За Флорида голове отбелязаха МакКензи Уигър и Мейсън Марчмънт.
Андерс Лий и Брок Нелсън вкараха в рамките на 62 секунди в началото на втория период, а новобранецът Иля Сорокин направи 24 спасявания при победата на Ню Йорк Айлендърс с 5:2 срещу гостуващия Бъфало.
За "островитяните" това е пети пореден успех и шести срещу този съперник.
Кейси Сизикас увеличи на 3:0 в 16.56 минута с четвъртия си гол за сезона, а останалите попадения вкараха Кал Клътербък и отново Брок Нелсън. За Бъфало точни бяха Джеф Скинър и Колин Милър.
Носителят на купа "Стенли" Тампа Бей победи Чикаго с 6:3, а Яни Гурд, Ондржей Палат и Виктор Хедман отбеляза при числено превъзходство във втория период.
Пат Маруун реализира гол номер 100 в кариерата си в третата част. Гурд завърши мача с два гола и две асистенции, а Алекс Килърн се разписа в трета поредна среща.
Ню Джърси победи Бостън с 1:0 с гол на Кайл Палмиери.
Нешвил победи Далас с 4:3 след дузпи, а Роман Йоси вкара финалната дузпа за успеха.
Отава надделя над Калгари с 4:3 след дузпи и победен удар на Дрейк Батърсън.